BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 3327500
*
nr 332 7500
Bordslampfot
keramik, Tilgman Keramik, h.66
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2004
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampor keramik tilgmans h
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:23
-
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:47
-
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:41
-
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:42
*
Bordslampfot
nr 332 7500
Bordslampfot
keramik, Tilgman Keramik, h.66
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2004 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampor keramik tilgmans h
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:23 -
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:47 -
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:41
-
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:42